Rezervácia izieb
           
Kontakt
AquaCity Poprad, Športová 1397/1,
058 01 Poprad
recepcia@aquacity.sk
+421 527 851 222, +421 910 802 309
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás

AquaCity Poprad, Športová 1397/1, 058 01 Poprad

Image Alt

Vodný raj pod Tatrami

Naše hotely

AquaCity_panorama_600x600
Vodný raj pod Tatrami

Vitajte v AquaCity Poprad

Milí hostia, dovoľte aby sme Vám poskytli luxusný pobyt v nádhernom prostredí pod Vysokými Tatrami takmer v srdci Európy. Vytvorili sme pre vás jedinečný európsky rezort, ktorý prispieva k ochrane životného prostredia používaním najnovšej ekologickej technológie. AquaCity Poprad je unikátny komplex, ktorý ponúka širokú škálu služieb pre ideálnu dovolenku, nezabudnuteľný rodinný výlet alebo firemnú akciu či event. Multifunkčný rezort ponúka ubytovacie, relaxačné a wellness služby, možnosti na zdravotnú turistiku a športové vyžitie, gastronomické a kongresové služby pre potreby biznis klientely. Súčasťou rezortu sú rôzne štandardy 3 hotelov – Hotel Riverside , Seasons , Mountain View v Poprade. Termálny Aquapark so 14 vonkajšími a vnútornými bazénmi s vodnou plochou 3500m2, fitnes, kryocentrum, Interklinik Poprad - klinika krásy a zdravia, dvojpodlažné wellness centrum s plochou 1600 m2, masážne centrá, bary, reštaurácie, detské kútiky, ihriská a kongresové priestory.
Moderné a komfortné
UBYTOVANIE V HOTELOCH

Ponúkame Vám hotely s vysokou kvalitou ubytovania, kulinárske zážitky, wellness a spa procedúry, bohaté skúsenosti s organizáciou firemných akcií a podujatí a širokú ponuku rôznych doplnkových služieb. Súčasťou strediska AquaCity Poprad sú hotely Mountain View ****, Seasons **** a Riverside***. Vo Vysokých Tatrách v Starej Lesnej sa nachádzajú hotely Horizont Resort ***** a hotel Hills ****.

Výnimočné a profesionálne
RELAXAČNÉ & WELLNESS SLUŽBY

AquaCity Poprad je svetom zábavy, relaxu a oddychu. Súčasťou Aquaparku je 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogany a viac ako 350 vodných atrakcií. Voda v AquaCity pochádza z prírodného podzemného zdroja a privádza sa do areálu. Technologickým procesom sa z teploty 50°C ochladzuje na 36 až 38°C. Voda v termálnych bazénoch pramení z hĺbky 1300m a obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, krvnému obehu, nervovej sústave a má aj priaznivé kozmetické účinky.

Nadštandartné firemné
EVENTY A AKCIE

Naše unikátne multifunkčné kongresové priestory s moderným technickým vybavením a variabilitou usporiadania, sú vhodné pre všetky druhy firemných ale aj súkromných akcií. Prezentujte sa v tom najlepšom svetle a dovoľte nám aby sme Vám pripravili jedinečnú akciu s nezabudnuteľnými zážitkami. Široká ponuka konferenčných priestorov je prispôsobená najnovším trendom a požiadavkám v oblasti eventov, školení, kongresov, svadieb, teambuildingov a firemných akcií. Ponúkame vám priestory variabilnej kongresovej sály až pre 350 osôb, meeting room, salóniky, prenájom bazénov alebo exteriérové priestory.

Kto sme

Náš príbeh

Rezort AquaCity bol pôvodne krytou plavárňou mesta Poprad, ktorá bola v rokoch 1985 až 2003 prevádzkovaná len ako mestská plaváreň a slúžila prevažne obyvateľom mesta Poprad, ale aj jeho blízkemu okoliu. V bezprostrednej blízkosti plavárne bolo potvrdené vyvieranie prameňa geotermálnej vody s teplotou 49°C a kapacitou 60 litrov/sek. Tento prameň bol v danom období nevyužitý a vtedy aj nepoužiteľný. Situácia sa však veľmi rýchlo a radikálne zmenila príchodom nového investora, ktorý sa daný geotermálny prameň rozhodol využiť a premenil ho na zdravú a prosperujúcu technológiu nie len pre relax, ale aj zdravie. V období rokov 2003 až 2004 si krytú mestskú plaváreň vzala pod svoje vedenie spoločnosť, ktorá objekt vlastní a prevádzkuje ku dnešnému dňu, a to AQUAPARK Poprad s.r.o. Dňa 4.7.2004 sa konalo slávnostné otvorenie aquaparku AquaCity Poprad. Geotermálny prameň, ktorý vyviera na území aquaparku bol nevyužitý, a práve týmto dňom sa stal hlavným zdrojom pre pôžitok a relax návštevníkov aquaparku. Na otvorenie AquaCity Poprad bol pozvaný aj vtedajší prezident Slovenskej republiky p. Ivan Gašparovič, ktorý aquapark aj slávnostne otvoril. Taktiež bol prítomný aj vtedajší predseda vlády Mikuláš Dzurinda a vtedajší minister zdravotníctva Rudolf Zajac.

Poloha strediska AquaCity Poprad 0
Kvalita a rozsah poskytovaných služieb 0
Ponuka wellness a relaxačných služieb 0
Atrakcie pre rodiny s deťmi 0
Kvalita gastronomických služieb 0

NAJEKOLOGICKEJŠIE STREDISKO NA SVETE

AquaCity Poprad je doslova sebestačné a využívaním geotermálnej vody a slnečnej energie sa denne zabráni tomu, aby sa okolo 27 ton oxidu uhličitého uvoľnilo do atmosféry. Svojou prevádzkou výrazne znižuje náklady na energie. Tepelná energia získavaná z rozsiahlych podzemných zásob geotermálnej vody sa odovzdáva vo výmenníkoch tepla a tepelných čerpadlách a následne sa ochladená termálna voda vracia späť do prírody. Prírodný cyklus sa tak môže začať znova. Využívaním prírodných energetických zdrojov namiesto spaľovania napríklad uhlia AquaCity ročne ušetrí milióny eur na prevádzkových nákladoch. Ochrana životného prostredia patrí k najdôležitejším úlohám tejto generácie a dotýka sa celej spoločnosti. V AquaCity Poprad šetríme energiu, peniaze a svojim zodpovedným prístupom a smerovaním hlavne životné prostredie.

OCENENIA

Počas nášho pôsobenia sme získali niekoľko mimoriadne dôležitých zahraničných ocenení. Viac ako 200 000 odborníkov zo 190 krajín udelilo svetové ocenenie pre AquaCity Poprad a stalo sa víťazom v medzinárodnej súťaži World Travel Awards v kategórii “Worlds Leading Green Resort” za roky 2007 a 2008 – Najlepšie ekologické stredisko na svete.