Rezervácia izieb
           
Kontakt
AquaCity Poprad, Športová 1397/1,
058 01 Poprad
recepcia@aquacity.sk
+421 527 851 222, +421 910 802 309
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás

AquaCity Poprad, Športová 1397/1, 058 01 Poprad

Aktivity v okolí

  /  Aktivity v okolí
AQUAPARK, TURISTIKA, CYKLISTIKA, ATRAKCIE

Letné aktivity

AquaCity Poprad – Vodný raj pod Tatrami

Počas celého roka si môžete dopriať dokonalý relax a oddych v najkrajšom termálnom Aquaparku AquaCity Poprad. Termálnu vodu čerpá z 1300 m hlbokého vrtu a obsahuje 20 rôznych zdraviu prospešných minerálov. Užite si skvelú zábavu v 13 vonkajších a vnútorných termálnych bazénoch s teplotou vody od 30 – 38°C. Celková vodná plocha v aquaparku predstavuje 3500m2 a kapacita celého areálu poslúži až sedem tisíckam návštevníkov Stredisko AquaCity Poprad je výnimočné najmä vodou, ktorá pochádza geotermálneho prameňa pod aquaparkom.

Vo vonkajšom areáli si môžete oddýchnuť v celoročnom sedacom alebo relaxačnom bazéne, kde nájdete vodné perličky, masážne trysky, vodný hríb či hojdací zvon, alebo si môžete zaplávať vo vonkajšom rekondičnom plaveckom bazéne pre aktívnych športovcov s dĺžkou 33m. Luxusné termálne bazény Blue Diamond s nápojovými barmi a množstvom vodných atrakcií, víriviek, masážnych trysiek a vodných prúdov sú miestom pre dokonalý relax. Relaxačné bazény Blue Sapphire sú unikátne nielen ponúkaným rozsahom služieb, ale aj prínosom pri ochrane životného prostredia. Relaxačné bazény s teplotou vody 30 – 35°C, ktoré ponúkajú celú škálu vodných a vzduchových masáží, vodných perličkových ležadiel a sedadiel, vodné clony a trysky, špeciálne svetlá pre chromoterapiu – liečbu svetlom, zariadenie na umelé vlnobitie a ďalšie atrakcie. Skvelý pobyt v AquaCity Poprad je každý večer ukončený výnimočnou 3D laserovou show v bazénoch Blue Sapphire, ktorá nemá obdobu v celej Európe. Laserová show v AquaCity je ukážkou možností využitia technologicky najvyspelejších laserových projektorov.

V areáli sa nachádzajú 2 kryté tobogany a vodný raj Mayská pyramída, otvorený počas letných mesiacov s raftovacím tobogánom, 2 rýchlymi šmýkačkami Kamikadze a širokou šmýkačkou Family slide. Najmenší návštevníci sa môžu zabaviť až na siedmych rôznych detských ihriskách a kútikoch. Vonkajší letný areál ponúka priestor pre aktívnejších návštevníkov, tri pieskové ihriská sú ideálne pre plážový volejbal a futbal s rodinou či priateľmi a v bezprostrednej blízkosti ihrísk je aj piesočná pláž s ležadlami a slnečníkmi a nápojový beach bar so širokou ponukou osviežujúcich nápojov a miešaných drinkov. V mori zábavy pod Tatrami objavia cestovatelia detský bazén Treasure Island – Ostrov pokladov. V duchu jedného z najpopulárnejších diel histórie, vybudovali bazén v štýle exotického zálivu so slanou vodou, v ktorom nechýba stroskotaná loď. Pobyt pri vode je možné v AquaCity Poprad využiť aj na relax a oddych spojený s wellness procedúrami a vo Vitálnom svete Fire & Water Wellness & Spa centre. Na ploche viac ako 1590 m2 nájdete vitálny svet plný kontrastov v znamení živlov ohňa a vody. Tieto živly sú symbolom wellness centra rozdeleného na privátnu a party zónu, v ktorých nájdete rôzne druhy sáun a inhalačných miestností, ceremoniálnu saunu, privátnu zónu, odpočivárne s vodnými posteľami a unikátny 14 m Vital Bar.

TURISTIKA

Objavte a spoznajte Vysoké Tatry všetkými zmyslami. Opustite každodenný stereotyp dnešnej uponáhľanej doby a naučte sa znovu objavovať prirodzenosť našej úchvatnej krajiny. Vysoké Tatry sú jedinečným miestom na zemi s 25-timi štítmi vyššími ako 2 500 metrov n. m., unikátnymi ľadovcovými plesami, chránenými rastlinami a ojedinelou faunou. Naše tatranské hory doprajú vášmu telu i mysli tu pravú harmóniu s prírodou. Počas letných mesiacov navštívi región Vysoké Tatry vyše 1,3 milióna návštevníkov, ktorí oddychujú a načerpávajú sily v nádhernom regióne počas jedného alebo viacerých dní. Vysoké Tatry ponúkajú dovolenkárom veľa možností pre aktívny odpočinok ako ľahšiu či náročnejšiu turistiku. Jedinečným zážitkom je výlet lanovkami na vrcholy Vysokých Tatier. Najkrajší výhľad z našich veľhôr si užijú všetky vekové kategórie. Na území TANAPu sa nachádza približne 600 km značkovaných chodníkov, ktoré dovedú turistov k najzaujímavejším miestam Vysokých Tatier. Turistické chodníky prechádzajúce dolinami umožňujú výstupy na tatranské chaty, niektoré náročné aj menej náročné tatranské vrcholy ako aj prechody cez tatranské sedlá. Všetky turistické chodníky, určené pre pohyb návštevníkov v Tatranskom národnom parku sú vyznačené značkami (červená, modrá, zelená, žltá).

CYKLISTIKA

Viac ako 300 km značených cyklotrás rôznych obtiažností, určených pre všetkých – rodinky s deťmi, milovníkov horskej a cestnej cyklistiky, športovcov aj začínajúcich cyklistov. Rovinaté trate v podhorí, exponované výstupy až pod najvyššie štíty Tatier, cyklomagistrála vedúca takmer okolo celého pohoria Vysokých Tatier. Cykloturistika je vynikajúcou príležitosťou ako spojiť športový pohyb s bezprostredným zážitkom z prírody.

ATRAKCIE

ČLNKOVANIE
Tradícia člnkovania na Štrbskom plese a na Novom Štrbskom plese má viac ako 130-ročnú históriu. 5. júla 2008 sa člnkovanie na Štrbskom plese opäť po 25 rokoch obnovilo. Jazero sa „odomklo“ a vy sa z neho môžete kochať nádherným pohľadom na Solisko a užívať si pokojnú hladinu tohto výnimočného unikátu, ktorý bojoval aj o jeden zo siedmich divov sveta. K dispozícii je 22 člnkov, ktoré sú pristavené v novovybudovanom móle s prekrásnym výhľadom na tatranské končiare.

BOBOVÁ DRÁHA, KOLOBEŽKY, LANOVÉ PARKY, SUMMER TUBING

LYŽOVANIE, BEŽECKÉ LYŽOVANIE, SÁNKOVAČKA, KLZISKO

Zimné aktivity

Tatranská Lomnica

Srdce lyžiarov – Lomnické sedlo Užite si slnečnú lyžovačku v Lomnickom sedle, ktorej východiskový bod začína v stredisku Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica. Najvyššie  položená a najstrmšia zjazdovka z Lomnického Sedla 2 190 m n. m.,  uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. 1 300 metrové prevýšenie, 5-mesačná  garancia snehu, najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky a rozšírené  zjazdovky sú zárukou skvelého zážitku na prvotriednej carvingovej 6,5 kilometrovej  trati so šírkou až do 60 m. Stredisko zároveň ponúka takmer 6 km menej náročných zjazdoviek, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Lomnické sedlo svojou atraktivitou priťahuje okrem bežných lyžiarov, freeriderov, milovníkov adrenalínu aj individualistov.

Starý Smokovec

Starý Smokovec – pohodlná lanovka na Hrebienok, denná a nočná sánkovačka patria k najlepším zimným zážitkom. Jakubkova lúka s ľahkou zjazdovou  traťou je stredisko optimálne pre lyžiarov začiatočníkov. Hrebienok je najobľúbenejšie miesto zimných turistických vychádzok k Vodopádom studeného potoka či k vysokohorským chatám. Nenároční lyžiari sa nájdu práve v stredisku Starý Smokovec – Hrebienok alebo Jakubkova lúka. Populárnou atrakciou je sánkovačka po 2,5 kilometrovej osvetlenej trati z Hrebienka do Starého Smokovca. Ak sa chcete naučiť lyžovať alebo priviesť k lyžovaniu svoje deti, profesionálny tím inštruktorov lyžiarskej školy ponúka lekcie aj pre úplných začiatočníkov. Stredisko Vysoké Tatry Starý Smokovec je ideálnym štartom pre zimnú turistiku k vysokohorským chatám a vodopádom.

Štrbské Pleso

Najvyššie položená tatranská osada Štrbské Pleso ponúka na južných svahoch Predného Soliska 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí, ktoré s obľubou využívajú rodiny s deťmi a pokročilí lyžiari. Vysoké Tatry – Štrbské Pleso umožňuje svojím návštevníkom využívať služby požičovní lyží, snowboardov, ski – servisov a lyžiarskych škôl pre začiatočníkov. Štrbské Pleso láka vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami  so skvelými traťami na slalom, zjazd či bežecké lyžovanie, so službami  s najvyšším štandardom. Lyžiari si túto zimnú sezónu vychutnajú 9 km zasnežovaných zjazdoviek, pre bežkárov sú k dispozícii bežecké trate v celkovej dĺžke až 26,5 km. Určite nevynechajte príležitosť na  nočnú lyžovačku. Milovníci adrenalínu môžu navštíviť atraktívny snowpark. Štrbské Pleso je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku a jeho čarovná atmosféra je i vďaka bohatej histórií.

BEŽECKÉ LYŽOVANIE

V regióne Vysoké Tatry si prídu na svoje aj priaznivci bežeckého lyžovania. Areál Štrbské Pleso ponúka viacero okruhov s rôznou obtiažnosťou v celkovej dĺžke 25 km. Bežecké trate nájdete aj v Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci, ale aj v podhorí. Golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici sa v zime mení na viacero bežeckých okruhov v celkovej dĺžke viac ako 10 km.

SÁNKOVAČKA

Zimná zábava v Tatrách nekončí. Vráťte sa do detských čias a naskočte na sánky.
Vybláznite sa na upravovanej a osvetlenej 2,5 km dlhej sánkarskej dráhe z Hrebienka do Starého Smokovca. Vyviezť sa môžete pohodlne pozemnou lanovkou a sánky sú k dispozícii v požičovni pri údolnej stanici pozemnej lanovky. Zažiť večer plný zábavy a dobrodružstva môžete počas nočnej sánkovačky.

KLZISKO

Skvelá zimná zábava v Hoteli Horizont Resort **** Stará Lesná po celú zimu. Zimné klzisko s prírodným ľadom, príjemnou atmosférou, hudbou a horúcou ponukou nápojov.  Príďte si zakorčuľovať do Hotela Horizont Resort**** s rodinou, kamarátmi alebo si zahrajte hokejový duel. V športovom obchode vám zabezpečíme požičanie korčúľ a hokejok.

Otvorené denne. Informácie a rezervácie na tel.č. + 421 908 908 111
Otváracia doba: od 10:00 hod. –  20:00 hod. Súkromné rezervácie je potrebné nahlásiť deň vopred.