Rezervácia izieb
           
Kontakt
AquaCity Poprad, Športová 1397/1,
058 01 Poprad
recepcia@aquacity.sk
+421 527 851 222, +421 910 802 309
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás

AquaCity Poprad, Športová 1397/1, 058 01 Poprad

Blog

  /  Uncategorized @sk   /  Popradský Aquapark mení majiteľa

Popradský Aquapark mení majiteľa

POPRAD: Aktuality.sk pred tromi dňami v samostatnom článku  informovali ako prvé o predaji popradského akvaparku britského podnikateľa Jana Telenskeho novému investorovi. Riaditeľ Aquacity Poprad Richard Pichonský vtedy označil zmenu majiteľa za fámu, ktorú „nebudem komentovať“.

Potvrdený predaj

Dnes spoločnosť Aquapark Poprad, majiteľ vodného sveta pod Vysokými Tatrami, zmenu vlastníckej štruktúry oficiálne priznáva.

„Pri výbere nového finančného partnera rozhodla hlavne garancia podmienok, a preto sa ním stala spoločnosť Pro Partners Holding. Pán Telensky sa naďalej plánuje venovať svojim iným obchodným aktivitám na Slovensku a projektom vo Veľkej Británii,“ tvrdí popradská spoločnosť v tlačovej správe.

Cena transakcie nie je známa. Pro Partners Holding je významná investičná skupina pôsobiaca v Strednej a Východnej Európe, ktorá spravuje majetok presahujúci 1,5 miliardy eur. Bola založená v roku 1996 v Bratislave. Zameriava sa najmä na sektory finančníctva, nehnuteľností, zdravotníctva a turistického ruchu.

Finančne náročné rozvojové plány

Podľa riaditeľa akvaparku Richarda Pichonského sa spoločnosť rozdelí na štyri hlavné piliere – Relax a oddych, Šport, Zdravotná starostlivosť a Development. V roku 2022 čaká AquaCity Poprad dokončenie rekonštrukcie aquaparku a 50-metrového plaveckého nerezového bazéna, spoločných priestorov šatní a detských atrakcií.

Zároveň sa začne výstavba apartmánových domov SUNNY SIDE Apartments neďaleko rezortu AquaCity Poprad a dokončenie Národného tréningového centra v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom. Medzi ďalšie projekty patrí rozšírenie a dokončenie úzko špecializovaného zdravotníckeho zariadenia, ktoré má ambíciu stať sa jedným z najlepších v strednej Európe.

„Vynikajúca poloha spoločnosti v centre mesta a ponuka atraktívnych služieb predurčuje toto miesto, aby sa v blízkej dobe stala rezidenčnou zónou pre Popradčanov, kde nájdu relax, oddych, pokoj a zábavu. Z dôvodu smelých a dlhodobých investičných zámerov, ktoré budú trvať 7 až 10 rokov, bolo potrebné nájsť nového finančného partnera,“ dodáva k novým plánom spoločnosť Aquapark Poprad.

https://www.aktuality.sk/clanok/8m7zf3y/popradsky-akvapark-meni-majitela-riaditel-pred-niekolkymi-dnami-tvrdil-ze-ide-o-famy/