Rezervácia izieb
           
Kontakt
AquaCity Poprad, Športová 1397/1,
058 01 Poprad
recepcia@aquacity.sk
+421 527 851 222, +421 910 802 309
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás

AquaCity Poprad, Športová 1397/1, 058 01 Poprad

Blog

  /  Šport   /  Chlapci Dr Telenského

Chlapci Dr Telenského

Stredisko svetovej triedy v Poprade produkuje hráčov pre tímy svetovej triedy.

Kedysi skladisko odpadu, dnes centrum svetovej triedy. Takouto transformáciou prešlo AquaCity Poprad a to výlučne vďaka vízii a multi-miliónovej investícií podnikateľa Dr Jána Telenského. Pred zrodom AquaCity mal Poprad, na mieste kde teraz stojí Aquacity, len schátranú plaváreň a zanedbané sauny, kde pracovalo len niekoľko ľudí bez akejkoľvek dlhodobej perspektívy. Dnes je to centrum svetovej triedy, ktoré je hrdé na to, že poskytuje zamestnanie stovkám miestnych občanov a firiem a tým zabezpečuje dlhodobú stabilitu mesta. AquaCity sa môže pochváliť mnohými úspechmi, pričom najhlavnejším je štátna návšteva kráľovnej Alžbety II. Počiatočné rokovania o štátnej návšteve sa uskutočnili v AquaCity na stretnutí s členmi tímu britského veľvyslanectva. Dr Telenskému bolo osobne poďakované za jeho prínos a podporu, ktorá vyústila k návšteve kráľovnej Alžbety II. na Slovensko.

AquaCity hosťovalo národné tímy z celého sveta a teraz hráči, ktorí trénovali v Poprade, sa objavujú na svetovej scéne. Dnes je AquaCity hrdé na to, že hráči ktorým pomohli trénovať teraz hrajú na FIFA Majstrovstvách sveta 2018. „AquaCity chlapci“ Dr Telenského nielen hrajú na majstrovstvách, ale sú aj stredobodom pozornosti televíznych a rozhlasových staníc po celom svete a tých, ktorí sledujú majstrovstvá.
Dr Telensky povedal: „Je úžasné, ako sa malé miesto na Slovensku môže premeniť na tréningový komplex, ktorý produkuje hráčov svetovej úrovne. „Som taký pyšný na tých, ktorí pracovali ako jedinečný tím na premene niečoho, čo bola kedysi skládka odpadu na niečo, na čo môže byť každý obyvateľ Poprad hrdý. „Ale tento príbeh ešte nie je u konca, plánujeme toho ešte oveľa viac pre Poprad a pomocou televízie, rozhlasu a písaného slova poskytujeme zahraničným turistom ešte viac informácií, čím ich povzbudzujeme, aby navštívili náš veľký úspech.“
Títo traja hráči svetovej triedy boli vybraní ale úplný zoznam hráčov Manchester United je taktiež zahrnutý, na dôkaz toho čo sa dá dosiahnuť, keď skupina ľudí s pokrokovým myslením pracuje v harmónii na premene mestského smetiska na vlajkovú loď, ktorú môžme ukázať celému svetu.

 

Toto sú traja hráči, ktorí boli vybraní hrať v Rusku –AquaCity chlapci Dr Telenského

Marcus Rashford je anglický profesionálny futbalista, ktorý hrá ako útočník pre Premier Ligový klub Manchester United. Narodil sa vo Wythenshawe, v Manchestri 31. októbra 1997. Marcus začal hrať futbal za Fletcher Moss Rangers vo veku päť rokov a ako sedemročný nastúpil Manchester akadémiu. Bol hviezdnym útočníkom mládežníckeho tímu a v AquaCity Poprad trénoval v rokoch 2013 a 2014.

Louis van Gaal si ho vybral ako náhradného hráča prvého tímu 21. novembra 2015 pre Premier ligový zápas proti Watfordu. Dňa 25. februára 2016 nastúpil Marcus na poslednú chvíľu na 32. kolo UEFA Európskej Ligy za Manchester United proti druholigovému Midtjylland. Zapôsobil na svojom prvo-tímovom debute dvoma gólmi v druhom polčase, čo viedlo k víťazstvu 5-1. Tieto  góly z neho urobili najmladšieho strelca Manchestru United v európskej súťaži, čím prekonal rekord, ktorý predtým držal George Best. O tri dni neskôr Marcus debutoval v Premier Lige proti Arsenalu, kde opäť skóroval dvakrát a asistoval pri treťom góle, čo im prinieslo víťazstv 3-2 v domácom zápase, čím sa stal tretím najmladším strelcom Manchestru United v histórii Premier League po Federicovi Machedovi a Dannym Welbeckovi.

Dňa 20. marca 2016 strelil jediný gól v Manchester derby, čím sa zaslúžil o prvé víťazstvo nad Manchestom City od roku 2012 na trávniku Manchester City. Vo veku 18 rokov a 141 dní sa Marcus stal najmladším hráčom, ktorý skóroval v derby Manchester timov v Premier Lige. Svojou sezónou zakončil osemnástimi gólmi v 18 zápasoch, a to napriek tomu, že debutoval len vo februári a za čo získal ocenenie mladého hráča roka Jimmyho Murphyho. 30. mája Marcus podpísal novú zmluvu s Manchestrom United až do roku 2020 s možnosťou predĺženia o ďalší rok. V sezóne 2016 Marcus dostal hrácie číslo 19 od nového manažéra José Mourinho na počesť, že sa stal súčasťou seniórskeho tímu.

Výsledky jeho prvej seniorskej sezóny viedli k diskusiam o jeho reprezentácií Anglicka na UEFA Euro 2016. Tréner akadémie Manchestru United Nicky Butt tieto výzvy odmietol a nazval ich predčasnými a dokonca škodlivými pre vývoj hráča. Avšak 16. mája bol Marcus Royom Hodgsonom vymenovaný do predbežného 26-členného mužstva na tento turnaj. Stal sa súčasťou anglickího tímu na Euro 2016 za menej ako štyri mesiace po svojom debute v Manchester United. Dňa 27. mája nastúpil na štadióne Svetla proti Austrálii a po troch minútach strelil úvodný gól, čím sa zaslúžil o víťazstvo 2: 1 a stal sa tak najmladším Angličanom, ktorý skóroval na svojom medzinárodnom debute.
Marcus strelil svoj prvý súťažný gól pre seniorský tím 4. septembra 2017 čím zabezpečil Anglicku výhru 2: 1 v roku 2018 v kvalifikácii Svetového pohára FIFA nad Slovenskom.

Je plodným strelcom a súhrn jeho gólov je nasledovný: Dvojnásobne skóroval vo svojom prvom debute v UEFA Europa League (proti Midtjylland) a vo svojom prvom zápase v Premier League vo februári 2016 (proti Arsenalu). Taktiež skóroval vo svojom prvom zápase Manchester derby, vo svojom prvom zápase League Cup a prvom zápase UEFA Champions League. Okrem toho Marcus v máji 2016 skóroval vo svojom debutnom zápase za Anglicko a stal sa tak najmladším anglickým hráčom, ktorý skóroval vo svojom prvom medzinárodnom zápase. Marcus je členom 23-členného národného mužstva Anglicka na Majstrovstvá sveta vo futbale 2018.


Adnan Januzaj sa narodil 5. februára 1995 v Bruseli. Je belgickým profesionálnym futbalistom, ktorý teraz hrá ako krídeľník za španielsky klub Real Sociedad a medzinárodný futbal pre Belgicko. Adnan začal svoju futbalovú kariéru s FC Brusel, ale v roku 2005 nastúpil do Anderlechtu ako 10-ročný. V marci 2011 bo brku 16 rokov odišiel z Anderlechtu do Manchestru United. Spolu s Manchester United Youth Team trénoval v AquaCity  Poprad v rokoch 2011 a 2012.

Ku koncu sezóny 2012/13, manažér Manchestru United Sir Alex Ferguson povýšil Adnans do prvého tímu a udelil mu číslo 44.
V sezóne 2013/14 sa dostal do prvého mužstva Manchester United pod vedením manažéra Davida Moyese, pričom svoj debutový zápas odohral ako náhradník proti Wigan Athletic 11. augusta 2013 v zápase Community Shields. Svoj debutový Premier Ligový zápas odohral o mesiac neskôr, opäť ako náhradník, v domácom víťaznom zápase (2:1) s Crystal Palace. Dňa 5. októbra 2013 Adnan prvýkrát nastúpil za svoj klub a skóroval dvakrát, čím obrátil prehru na výťazny zápas 2-1 so Sunderlandom.

Aby sa zabránilo záujmu iných klubov, ktorí ho mohli podpísať za „minimálnu kompenzáciu“, Manchester United podpísal s Adnanom novú päťročnú zmluvu 19. októbra 2013. Dňa 3. decembra 2013 bol nominovaný na BBC Young Sports Personality of the Year, pročom v čase jeho nominácie odohral len desať zápasov pre Manchester United. Na začiatku sezóny 2014/15 mu bolo pridelené číslo 11, ktoré predtým nosil len nedávno odídený Ryan Giggs.
Adnanovi sa nedarilo pod vedením Moyesových nástupcov Louis van Gaala a José Mourinha a krátko hosťoval v Borussia Dortmund a Sunderlande predtým ako nastúpil do Real Sociedad v júli 2017. Adnan mal svoj celosvetový debut v roku 2014 a neskôr ten rok hral za Belgicko na Majstrovstvách sveta. On bol taktiež vybraný pre tím Belgicka na svetový pohár a skóroval fenomenálny gól proti Anglicku v skupinej fáze pohára.


Jesse Ellis Lingard sa narodil vo Warringtone 15. decembra 1992. Jesse je anglický profesionálny futbalista, ktorý hrá ako útočník alebo ako krídlo pre Premier Ligový klub Manchester United a anglický národný tím. Do mládežníckej akadémie Manchestru nastúpil vo veku siedmych rokov a prešiel  cez vekové skupiny akadémie. Jesse bol súčasťou tímu Manchester United Youth Team, ktorý v roku 2010 absolvoval tréning v AquaCity v Poprade na Slovensku. Bol členom tímu Manchester United, ktorý vyhral FA Cup mládeže 2010/11, predtým ako podpísal profesionálnu zmluvu v lete 2011.

Jesse bol prvýkrát zaradený do tímu seniorov dňa 30. novembra 2011 vo štvrťfinálom zápase pohára proti Crystal Palace na Old Trafford, kde zostal nevyužitý, keď tím Sira Alexa Fergusona podľahol 2-1 po predĺžení. V tejto sezóne už bol nasadený iba jeden krát 4. januára 2012, kde bol opäť nevyužitý v Premier ligovom prehranom zápase 3-0 s Newcastle United. Svoj debutový zápas odohral keď hosťoval v Leicester City v roku 2012 a počas sezóny 2013/14 taktiež hosťoval v Birmingham City a Brighton & Hove Albion. Jesse odohral svoj debutový zápas za Manchester United v roku 2014 proti Swansea, pred tým ako odišiel hosťovať vo februári 2015 do Derby County na zvyšok sezóny. Vrátil sa do Manchestru United a 7. novembra 2015 skóroval svoj prvý ligový gól. Jesse hral za Anglicko v tímoch do 17 a do 21 rokov predtým, ako odohral svoj prvý medzinárodný zápas v októbri 2016. Svoj prvý gól za  Anglicko strelil 23. marca 2018.
Jesie Lingard je členom 23-členného národného tímu Anglicka na FIFA World Cup 2018.

Nielen na scéne Svetovej triedy, ale aj v top-svetovej futbalovej lige, Premier League, tú sú hráči, ktorí trénovali v AquaCity Poprad, Slovensko, Malá Veľká Krajina.